Prof. Dr. Hayati Aygun

Omurga Cerrahisi

Ortopedi ve Travmatoloji Uzmanı

Ortopedi & Travmatoloji Uzmanı ve Omurga Cerrahisi Uzmanı Prof. Dr. Hayati Aygün, 1999 yılında Uludağ Üniversitesi Tıp Fakültesi’nden mezun oldu.
0 +
Yıllık Tecrübe
0 +
MAKALE VE BİLDİRİ
0 +
Mutlu Hasta
0 +
AMELİYAT
Hakkımda

Prof. Dr. Hayati AYGÜN Kimdir?

Ortopedi & Travmatoloji Uzmanı ve Omurga Cerrahisi Uzmanı Prof. Dr. Hayati Aygün, 1999 yılında Uludağ Üniversitesi Tıp Fakültesi’nden mezun oldu. 2000 yılında Atatürk Üniversitesi Tıp Fakültesi Ortopedi ve Travmatoloji Ana Bilim Dalı’nda uzmanlık eğitimini tamamladı. 2006 yılında uzman,2008 yılında yardımcı doçent, 2013 yılında ise doçent unvanlarını alan Prof. Dr. Hayati Aygün, sırasıyla 2001-2005 yılları arasında Atatürk Üniversitesi Tıp Fakültesi’nde, 2006-2007 yılları arasında Kars Devlet Hastanesi’nde, 2008-2013 yılları arasında Kafkas Üniversitesi Tıp Fakültesi’nde görev yaptı. Aygün, 2016 yılından bu yana Özel Medicana Hastanesi’nde hizmet vermeye devam etmektedir. 2022 yılı itibariyle İstanbul Yeni Yüzyıl Üniversitesi'nde Prof. Dr. unvanıyla eğitim vermeye başlamıştır.
Omurga cerrahisi konusunda uzman olan Prof. Dr. Hayati Aygün’ün uzmanlık alanları ise; skolyoz ameliyatları ,bel fıtığı tedavisi ile boyun fıtığı tedavisi, sırt fıtığı tedavisi, osteoporoz tedavisi, omurganın travmatik lezyonları, omurga tümörleri tedavisi, omurga kanal darlığı tedavisi, omurga enjeksiyonları tedavisi, leğen kemiği kırıkları (pelvis kırığı) tedavisi, kifoz ameliyatları, kifoplasti ameliyatları, endoskopik omurga ameliyatları, doğuştan omurga hastalıkları, dejeneratif omurga hastalıkları, çocukluk çağı omurga hastalıkları, boyun kırığı tedavisi, bel ve boyun kayması tedavisi, bel ve sırt kırığı tedavisidir.

Mesleki Başarılar

Toplamda 5000’in üzerinde ameliyat yapan Prof. Dr. Hayati AYGÜN vakalarının yaklaşık %10’u skolyoz; % 20’si açık cerrahi, % 10’u erişkin deformite, %60’ı endoskopik omurga ameliyatlarıdır. Endoskopi ameliyatlarının ise % 40 ‘i boyun, sırt ve bel kanal darlığı ameliyatları olup % 45 ‘i revizyon, %5 ‘i ise bel fıtığı ve boyun fıtığı ameliyatlarından oluşmaktadır.
Mesleki Üyelikler
Özel Eğitim ve Sertifikalar
Randevu Al

Randevu almanıza nasıl yardımcı olmak isteriz?

Bize Ulaşın
Bilgi Alın
Randevu Alın
Tedavi Olun